top of page

I. Oldtimer Rally Classic

Vážení priatelia,


dovoľujeme si Vás pozvať na prvý ročník orientačnej stotinovej rally pravidelnosti, určenej pre vozidlá kategórie oldtimer a youngtimer, ktoré sa uskutoční 12. – 14. augusta 2022 na Strednom Považí v meste Púchov.

Oldtimer Rally Classic stavia na pravidelnostných súťažiach historických vozidiel, ktoré sú veľmi populárne v zahraničí, napr. v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, ale svoje významné postavenie si začína budovať už aj v Českej republike. Úlohou posádok je absolvovanie trate, značenej podľa šípkového itineráru, s dôrazom na časovú presnosť. Nejedná sa o jazdu na rýchlosť – byť čo najrýchlejší, ale práve na presnosť – odjazdiť čo najpresnejšie a splniť širokú škálu súťažných úloh čo najlepšie.


Organizačný team, pod vedením bývalého predsedu Veterán Klubu Manín Zdenka Metzkera, je pripravený priblížiť veteránsky šport (tzv. regularity event) aj slovenským nadšencom a zberateľom historických vozidiel. Po vzore zahraničia chce, postupom času, dosiahnúť podobný ekvivalent aj "doma" a vybudovať na Považí kvalitné, originálne a reprezentatívne podujatie.


Regularity event je prístupný pre všetky vozidlá kategórie oldtimer (tzn. staršie ako 30 rokov), ktoré budú rozdelené do 4 kategórii, podľa roku výroby vozidla. Z dôvodu zpopularizovania akcie sme pristúpili na zaradenie špeciálnej kategórie Youngtimer Exclusive, torá je určená pre vozidlá kategórie youngtimer (mladšie ako 30 rokov, ale zároveň staršie ako 20 rokov).

DOVIDENIA V PÚCHOVE!


Na stretnutie s Vami sa teší riaditeľ Oldtimer Rally Classic Zdenko Metzker a organizačný team prvého ročníka stotinovej rally.

oldtimer rally classic 23.png

------

bottom of page